Výukový program e-Ekonomie byl vyvinut za finanční podpory společnosti Citibank a.s.

Citibank a.s. je v České republice přítomna od roku 1991. V počátečních letech se banka zaměřovala převážně na poskytování bankovních služeb nadnárodním korporacím, velkým českým podnikům a finančním institucím. Získala v tomto sektoru významnou pozici v řadě produktových oblastí jako jsou treasury, cash management, custody či úvěrové produkty. Citibank např. uskutečnila doposud největší transakci ve střední a východní Evropě - syndikovaný úvěr v hodnotě 850 miliónů dolarů pro SPT Telecom. Dalšími významnými transakcemi jsou syndikované úvěry 6 miliard Kč pro společnost Pilsner Urquell a 5,25 miliard Kč pro společnost Bohemia Crystalex Trading a.s..

V roce 1999 zahájil svoji činnost CitiBusiness, divize plně specializovaná na segment malých a středních podniků (SME). O úspěšnosti této divize svědčí fakt, že v roce 2001 byl CitiBusiness Česká republika nejrychleji rostoucím SME byznysem v rámci celosvětové sítě Citibank.

V roce 2001 začala Citibank nabízet také služby osobního bankovnictví. Díky léty prokázané globální zkušenosti Citibank v této oblasti jsme dnes schopni nabízet kompletní nabídku produktů, jako jsou kreditní a debetní karty, osobní úvěry, vklady, podílové fondy nebo služby privátního bankovnictví CitiGold pro VIP klienty.

Díky své silné pozici v podnikovém a SME segmentu a rychle se rozvíjejícímu osobnímu bankovnictví jsme dnes schopni nabízet kompletní nabídku bankovních produktů a služeb širokému spektru zákazníků, včetně velkých společností, jejich partnerů ze sektoru SME a společně všem jejich zaměstnancům.